Palfinger on kova sana

Sähköposti Tulosta PDF

Saksalainen VerkehrsRundschau -lehti (nro 24/2012) on tehnyt vertailutestin neljän 18 - 21 mt -luokan nosturin kesken: Fassi F185AS.22, Palfinger PK21001-LA, Hiab 211DL-3PRO ja HMF S2000-L. Neljä ammattilaista vertasi niiden suorituskykyä kaikissa mahdollisissa työtehtävissä. Lopuksi jokainen testaaja pani nosturit henkilökohtaiseen paremmuusjärjestykseen.

Palfinger sai kolme 1. paikkaa ja yhden 2. sijan. Hiab sai yhden 1. paikan, yhden 2. sijan ja kaksi 3. sijaa. HMF ja Fassi saivat yhden 2. sijan, yhden 3. sijan ja kaksi 4. sijaa.

 

Lisää kommentti

Pysy otsikon asiassa
ÄLÄ HUUDA! eli käytä isoja kirjaimia
Noudata Suomen lakia ja hyviä tapoja
Jokainen vastaa itse kirjoituksestaan, myös lain edessä


Turvakoodi
Päivitä


Lue uusimmasta numerosta

SÄHKÖINEN KULJETIN
Mersun pienempi pakumalli on uudistunut yhteistyössä Renaultin kanssa.Eli Citan on pitkälti sama auto kuin Kangoo, mutta kyllä Citan ihan mersulta tuntuu.

SÄILIÖKALUSTO
Säiliöyhdistelmät ovat lähtökohtaisesti tehtäväänsä räätälöityjä, ja niillä kuljetetetaan monenlaisia nestemäisiä tuotteita.

Sisällysluetteloon
Pääkirjoitukseen


 


 

 
"On varoittavia esimerkkejä takseista, jotka eivät ole takseja. On vain keltainen kupu auton katolla ja kuljettajana ammattitaidoton henkilö..."  
Lue lisää >>



Yhteistyössä:

 


[ 10.12.2023 16:53 ]

Mainospalkki