Mersut metsässä

Sähköposti Tulosta PDF

 Mercedes-Benzin ajotapahtumassa tarjoutui mahdollisuus testata GLC ja GLA -citymaastureiden ja X-sarjan maasto-ominaisuuksia. Lisäksi jarrutusmatkat ja turvalaitteistot laitettiin koetukselle liukasradalla.

Maastoreitti oli selvästi normaalia mökkitietä haastavampi ja ahtaampi puustoltaan. Testauksessa paljastui yllättäviäkin tuloksia. Lue raportti 9.3. ilmestyvästä uudesta Auto, tekniikka ja kuljetus lehdestä.

 

Lisää kommentti

Pysy otsikon asiassa
ÄLÄ HUUDA! eli käytä isoja kirjaimia
Noudata Suomen lakia ja hyviä tapoja
Jokainen vastaa itse kirjoituksestaan, myös lain edessä


Turvakoodi
Päivitä


Lue uusimmasta numerosta

MAXUS DELIVER 9
Kiinasta on tuotu usean vuoden ajan sähköautoja aina busseista henkilö- ja pakettiautoihin. Nyt Maxus on laajentanut pakettiauto- mallistoaan myös dieselversiolla.

SCANIAN KOEAJOT NORJASSA
Scania Winter on jo 40 vuoden ajan ollut Norjassa talven houkuttelevin seikkailu.

Sisällysluetteloon
Pääkirjoitukseen


 


 

 
"Liian paljon epäkohtia liikenteessä jää vaille huomiota. Poliisi ei huomaa. Ei ehdi. Ei osaa. Ei ymmärrä. Korkein poliisijohto sisäministeriössä elää vuosia jäljessä liikenteen nykykehityksestä..."  
Lue lisää >>



Yhteistyössä:

 

[ 14.02.2025 04:13 ]

Mainospalkki