Mainospalkki

Uusi Ford Ranger on Vuoden 2013 Kansainvälinen Avolava-auto

Sähköposti Tulosta PDF
Ranger on saatavana kolmena eri ohjaamomallina: Double, Super ja Regular.  Moottorin voi valita kahdesta tehokkaasta ja taloudellisesta Duratorq TDCi -dieselmoottorista. Vetotavat ovat joko 4x2 tai 4x4 (Suomessa vain 4x4). Ranger on saatavana kolmena eri ohjaamomallina: Double, Super ja Regular. Moottorin voi valita kahdesta tehokkaasta ja taloudellisesta Duratorq TDCi -dieselmoottorista. Vetotavat ovat joko 4x2 tai 4x4 (Suomessa vain 4x4).

Ford Ranger valittiin kansainvälisen autoalan journalisteistä koostuvan ”Van of the Year” - tuomariston yksimielisellä päätöksellä vuoden 2013 Avolava-autoksi.

Vuoden 2013 Kansainvälinen Avolava-auto -tunnustus on jatkoa Transit Customin valinnalle Vuoden 2013 Pakettiautoksi ja 1.0 litran EcoBoost -moottorin valinnalle Vuoden 2012 Moottoriksi

Fordilla on vielä mahdollisuus saavuttaa vuoden auto 2013 palkinto B-Max -mallillaan. Vuoden auto valitaan joulukuun alussa.

Ranger valittiin voittajaksi laajojen, Bedfordshiressa sijaisevalla Millbrookin testiradalla tehtyjen testien perusteella.

Ranger sai 47 pistettä – enemmän kuin toiseksi sijoittunut Isuzu D-Max ja kolmanneksi sijoittunut Volkswagen Amarok saivat yhteensä.

Palkinto luovutettiin Fordille Dublinissa Fleet Transport Expo 12 -messujen yhteydessä.

Suomea tuomaristossa edustaa Auto, tekniikka ja kuljetus -lehti.

 

Lisää kommentti

Pysy otsikon asiassa
ÄLÄ HUUDA! eli käytä isoja kirjaimia
Noudata Suomen lakia ja hyviä tapoja
Jokainen vastaa itse kirjoituksestaan, myös lain edessä


Turvakoodi
Päivitä


Lue uusimmasta numerosta

FORDIN SÄHKÖISET UUTUUDET
Ford Pro tarjoaa nyt sähköistetyt versiot jokaisesta Transit-malliston pakettiautosta, kun täysin uusitun E-Transit Courierin tuotanto alkaa.

VUOSITUHANNEN SUURIN TILAUS
Scania ja Volvo ovat saaneet Ruotsin puolustusvoimilta 775:n kuorma-auton tilauksen..

Sisällysluetteloon
Pääkirjoitukseen


 


 

 
"Kuljettaja joutuu keskittämään näkönsä värisevään sormenpäähän, että se osuu oikeaan pisteeseen näyttötaulussa..."  
Lue lisää >>



Yhteistyössä:

 

[ 01.05.2025 21:36 ]

Mainospalkki