Mainospalkki

Mikko Paatero: Liikennevalvonnan tasovaatimus tulee poliitikoilta (HS 31.3.2014)

Sähköposti Tulosta PDF
"Tavallinen konstaapelin" lukijan kirje Etelä-Suomen Sanomissa:
Liikennevalvonta  tarpeellisempi kuin hälytystehtävät ja järjestyksen ylläpitäminen. Sakotusta lisättävä tai pysyttävä samana kuin 2013. Päällikköohje.

Kaksinkertainen ylinopeudesta rangaistu (kerran yritti jopa "käpälämäkeen" poliisisuhteella), ylinopeuksien nollatoleranssia vaatinut, LP:n lakkauttaja, jatkuvien poliisiskandaalien ylipoliisijohtaja Mikko Paatero puolustelee ja piiloutuu taas "poliitikkojen" taakse. Onko ylipoliisijohtaja kädetön omien joukkojensa ohjailussa?

Arvoisa lukija anna mielipiteesi kuulua ja kerro mitä mieltä sinä olet ylinopeushysteriasta Suomessa, kuormansidonnan tulkinnoista, muusta, rangaistusten vaikutuksista leipätyöhösi, työpaikkaasi ja perheesi toimeentuloon?
 

Lisää kommentti

Pysy otsikon asiassa
ÄLÄ HUUDA! eli käytä isoja kirjaimia
Noudata Suomen lakia ja hyviä tapoja
Jokainen vastaa itse kirjoituksestaan, myös lain edessä


Turvakoodi
Päivitä


Lue uusimmasta numerosta

FORDIN SÄHKÖISET UUTUUDET
Ford Pro tarjoaa nyt sähköistetyt versiot jokaisesta Transit-malliston pakettiautosta, kun täysin uusitun E-Transit Courierin tuotanto alkaa.

VUOSITUHANNEN SUURIN TILAUS
Scania ja Volvo ovat saaneet Ruotsin puolustusvoimilta 775:n kuorma-auton tilauksen..

Sisällysluetteloon
Pääkirjoitukseen


 


 

 
"Kuljettaja joutuu keskittämään näkönsä värisevään sormenpäähän, että se osuu oikeaan pisteeseen näyttötaulussa..."  
Lue lisää >>



Yhteistyössä:

 

[ 04.05.2025 02:47 ]

Mainospalkki