Mainospalkki

Uusi Proace

Sähköposti Tulosta PDF
 Toyota tuo Suomeen uudesta Proacesta kaikki kolme koripituutta, 4,6, 4,6 ja 5,2 metriä. Kuutioita on 4,6, 5,3 tai 6,1 kuutiota. Vakiona Proacesta löytyy apumiehen istuimen alla oleva Smart Cargo -tavaratila, joka mahdollistaa 1,16 metriä varsinaista tavaratilaa pidempien esineiden kuljetuksen.

Ohjaamo on Proacessa aina kolmipaikkainen. Autosta on saatavana myös henkilökuljetusversioita aina yhdeksään paikkaan asti.
Toyota tuo Suomeen neljää eri konetehoa. 1,6 litran 95 hevosvoimainen on aloitusmalli. Kaksilitraisia dieseleitä on kolme, 122 hv/340 Nm, 150 hv/370 Nm ja automaattivaihteiston yhteydessä saatava 174 hv/400 Nm. Pienitehoisimman yhteydessä on viisiportainen, muissa kuusiportainen manuaalilaatikko. Nelivetoisia malleja ei toistaiseksi tuoda Suomeen.

Proacea tuodaan Suomeen vain yhdellä perusvarustetasolla. Sitä voi täydentää valinnan mukaan kolmella eri varustepaketilla: Style, Safety ja Comfort. Paketteja voi tilata joko yhden, kaksi tai kolme.

Lue juttu kokonaisuudessaan Auto, tekniikka ja kuljetus -lehden kesänumerossa (Atk 6/2016).
 

Lisää kommentti

Pysy otsikon asiassa
ÄLÄ HUUDA! eli käytä isoja kirjaimia
Noudata Suomen lakia ja hyviä tapoja
Jokainen vastaa itse kirjoituksestaan, myös lain edessä


Turvakoodi
Päivitä


Lue uusimmasta numerosta

FORDIN SÄHKÖISET UUTUUDET
Ford Pro tarjoaa nyt sähköistetyt versiot jokaisesta Transit-malliston pakettiautosta, kun täysin uusitun E-Transit Courierin tuotanto alkaa.

VUOSITUHANNEN SUURIN TILAUS
Scania ja Volvo ovat saaneet Ruotsin puolustusvoimilta 775:n kuorma-auton tilauksen..

Sisällysluetteloon
Pääkirjoitukseen


 


 

 
"Kuljettaja joutuu keskittämään näkönsä värisevään sormenpäähän, että se osuu oikeaan pisteeseen näyttötaulussa..."  
Lue lisää >>



Yhteistyössä:

 

[ 01.05.2025 17:20 ]

Mainospalkki