Sähköposti Tulosta PDF

Transit Customin uudessa mallissa keskikonsolissa olevan ruudun koko on kasvanut huomattavasti. Hyvänä puolena kehityksessä on se, että 8 tuuman näyttö toimii koskettamalla ja se on jyrännyt altaan aiemman mallin keskikonsolin nappulaviidakon. Pakettiauton ohjauslaitteisto on entistä selvempi ja tyylikkäämpi. Fordin SYNC 3 -käyttöjärjestelmä on myös kehittynyt entistä älykkäämmäksi.

Suomessa suosittu Ford Transit Custom kulkee nyt maan teillä nyt aiempaa monipuolisempana.

Auto, tekniikka ja kuljetus -lehden toimitus on valinnut yhdessä lukijoidensa kanssa vuoden hyötyauton Suomessa aina vuodesta 1982 alkaen. Myös muut äänestettävissä olleet pakettiautomerkit keräsivät kiitettävästi ääniä.

 

Lisää kommentti

Pysy otsikon asiassa
ÄLÄ HUUDA! eli käytä isoja kirjaimia
Noudata Suomen lakia ja hyviä tapoja
Jokainen vastaa itse kirjoituksestaan, myös lain edessä


Turvakoodi
Päivitä


Lue uusimmasta numerosta

FUSO CANTER
JA eCANTER

Canter on kieltämättä ketterä kokoisekseen. Sillä onnistuu kaupungin keskustassakin pyörittely, peruutuskameran puuttumisesta huolimatta.

CAETANON VETYBUSSIT
Tulevan kesän aikana on tarkoitus aloittaa Jyväs- kylässä kaupunkiliikenne Caetanon vetybusseilla.

Sisällysluetteloon
Pääkirjoitukseen


 


 

 
"Eivät nämä kuuliaiset "ei-koskaan-ylinopeutta" ajavat edes ymmärrä, mitä heidän takanaan tapahtuu. Tuskin koskaan edes vilkaisevat taustapeiliin..."  
Lue lisää >>



Yhteistyössä:

 

[ 17.06.2025 02:30 ]

Mainospalkki